03

Residencies (UA)

РЕЗИДЕНЦІЇ ДЛЯ МИТЦІВ ТА МИСТКИНЬ, ПРАЦІВНИКІВТА ПРАЦІВНИЦЬ СФЕРИ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА

 

Відкритий конкурс на отримання повністюфінансованої резиденції, мета якої – допомогти професіоналам з України, якіпрацюють у сфері сучасного візуального мистецтва.

 

MeetFactory, Прага, Чехія

hablarenarte / Planta Alta, Мадрид, Іспанія

KAIR, Кошице, Словаччина

Центр візуальної культури, Україна

У рамках міжнародного проєкту, фінансованогопрограмою «Креативна Європа», ми хочемо запросити 12 професіоналів, якіпрацюють у сфері сучасного візуального мистецтва, на резиденцію, яка дозволитьїм розвивати свої мистецькі практики.

 

Ініціатива спрямована на підтримку мистецькихпрактик, які часто є результатом дослідження чи не отримують достатньоінституційної/комерційної підтримки. Резиденцію слід розглядати як простір, демитці отримають сприятливі для роботи умови (житло, студія-майстерня, фінансовапідтримка) у нестабільні часи. Водночас участь у резиденції не вимагаєстворення нових робіт. Резиденція також має на меті допомогти митцям налагодитизв’язки з новою аудиторією та місцевими арт-колами.

 

Екстрені резиденції – наша відповідь напоточну ситуацію в Україні.

 

Проєкт створено для підтримки мистецькихспільнот з усієї країни, а також тих українських митців (або митців, які ранішебазувалися в Україні), яким довелося виїхати з країни через російськевторгнення.

 

ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ

 

   

Митці,    куратори, критики, медіатори, освітяни,     дослідники тощо – українці тапредставники     інших національностей,які проживали     в Україні до 24 лютого2022 року.

 

Професіонали,     які тривалий час працюють у сфері     сучасного візуального мистецтва чи     суміжних сферах.

Вікових    обмежень немає.

 

ДОКУМЕНТИ, ПОТРІБНІ ДЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВКИ НАКОНКУРС

 

   

  Резюме     з детальною інформацієюпро творчу     діяльність.

   

 

  Портфоліо     (максимальний обсяг10 МБ), де чітко     висвітлено інтересикандидата й теми     досліджень.

   

 

  Короткий     опис ситуації, у якійнаразі перебуває     заявник, і заява проінтерес до програми     резиденції(максимум 300 слів).

 

ПРОЦЕСВІДБОРУ

 

До відбіркового комітету входять представникиорганізацій-учасниць: Люція Квочакова («MeetFactory»), Пьотр Сікора(«MeetFactory»), Флавія Інтроцці («hablarenarte»), Емма Брасо («hablarenarte»),Петра Гоускова (KAIR), Тетяна Такачова (KAIR), Серж Климко (ЦВК), ВасильЧерепанин (ЦВК).

 

Учасників резиденції буде обрано на основівідповідності їхніх дослідницьких інтересів напрямку діяльності приймаючоїустанови, а також із врахуванням того, наскільки критичною є ситуація, в якійперебувають кандидати.

 

ОБОВ’ЯЗКОВІ УМОВИ

 

Принаймні 80% часу перебування на резиденціїпотрібно проживати в місці її проведення.

 

ЗАЯВКИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 20 серпня 2022 року

 

Результати відбору буде оголошено не пізніше16 вересня 2022 року.

 

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ З ПИТАННЯМИ

 

MeetFactory: lucia.kvocakova@meetfactory.cz;piotr.sikora@meetfactory.cz

 

Зареєструватися можна тут.

 

КОНКРЕТНІ УМОВИ КОЖНОЇ РЕЗИДЕНЦІЇ/ПРИЙМАЮЧОЇІНСТИТУЦІЇ

 

«MEETFACTORY», ПРАГА (ЧЕХІЯ)

 

Тривалість    резиденції – 2 місяці

Фінансування     резиденції (700 євро/місяць).

Виробничий    бюджет до 200 євро.

Транспортні    витрати

Проживання    в спільній квартирі в центрі міста або     в окремій квартирі, розташованій     безпосередньо у приміщенні«MeetFactory».    

Приміщення    для роботи.

Резиденція також пропонує:

Кураторську    підтримку.

   

Взаємодію    з місцевою арт-сценою.  

Зв’язок    і співпрацю з місцевими громадами.  

PR-підтримку     й допомогу у виробничій діяльності.

Дати:

 

   З     1 жовтня до кінця лютого2023 року.

 

«MeetFactory» – некомерційний міжнароднийцентр сучасного мистецтва. Наша місія – сприяти діалогу між жанрами й робитисучасне мистецтво доступним для широкого загалу. Ми прагнемо створити простір, уякому присутні митці й де по-справжньому живе мистецтво, простір, що заохочуєконтакти між митцями й відвідувачами з різних країн, уможливлює взаємодію міжрізними сферами й поколіннями. Діяльність «MeetFactory» включає в себе чотиринапрямки: музика, театр, галерея та найбільша в Чехії програма резиденцій длямитців, яка передбачає можливість роботи у студії-майстерні. Щороку«MeetFactory» приймає понад тридцять художників і кураторів. Ми не лише активнозалучаємо своїх гостей-митців до програми «MeetFactory», а й сприяємо розбудовіїхніх зв’язків із чеським і центральноєвропейським мистецьким середовищем.

 

«HABLARENARTE»/«PLANTA ALTA», МАДРИД (ІСПАНІЯ)

 

Умови:

 

Тривалість    резиденції – 2 місяці.

Фінансування     резиденції (1000 євро/місяць).

Транспортні    витрати.

Проживання    в спільній квартирі в центрі міста.  

Приміщення    для роботи (в залежності від потреб/художньої     практики кандидата).  

Виробничий    бюджет до 500 євро.

Резиденція також пропонує:

Кураторську    підтримку.

Взаємодію    з місцевою арт-сценою.

Зв’язок    і співпрацю з місцевими громадами  

PR-підтримку.

Дати:

 

   з 20жовтня     до 20 грудня 2022 року, 1місце.

   

 

   з 9січня     до 5 березня 2023 року, 1місце.

 

 

Додаткові вимоги до кандидатів:

 

 Медичне     страхування на весьперіод проживання.

   

 

 Хороший     рівень англійської абоіспанської     мови.

 

«Planta Alta» – мистецька й дослідницькарезиденція. Куратор і менеджер ініціативи – культурна асоціація «hablarenarte».Проєкт базується в Мадриді й активно співпрацює з незалежними ініціативами,культурними інституціями й митцями – як місцевими, так і закордонними. «PlantaAlta» відштовхується від конкретних інтересів, досвідів і можливостей тапропонує трансдисциплінарну програму, яка виходить за рамки суто мистецькоїпрактики, розбудовуючи стосунки й емоційні зв’язки.

 

 

KAIR («Košice Artist in Residence»),арт-резиденція в Кошице, Словаччина

 

Умови:

 

Тривалість    резиденції – 2 місяці.    

Фінансування     резиденції (700 євро/місяць).  

Виробничий    бюджет 200 євро на людину.  

Транспортні    витрати.  

Проживання    в спільній квартирі.  

Приміщення    для роботи.

Резиденція також пропонує:

Кураторську    підтримку.

Взаємодію    з місцевою арт-сценою.

Зв’язок    і співпрацю з місцевими громадами.

PR-підтримку     й допомогу у виробничій діяльності.

Дати:

 

  з 9січня     до 5 березня 2023 року, 2місця.

 

Додаткові вимоги до кандидатів:

 

  Хороший     рівень англійськоїмови.

 

«Košice Artist in Residence» – міжнароднапрограма резиденцій для митців з усього світу, яка приймає представниківнайрізноманітніших мистецьких дисциплін і арт-практик. Мета KAIR – розбудоваспівпраці між митцями й арт-організаціями Словаччини та інших країн. Завдякирезиденції, яка діє з 2011 року, митці мають змогу черпати натхнення вунікальному культурному середовищі Кошице, втілювати мистецькі проєкти,співпрацювати із жвавою місцевою арт-сценою й знайомити публіку – на місцевомуй національному рівні – зі своєю творчістю. Останніми роками програмурезиденції було спрямовано на об’єднання індивідів й усвідомлення нашоїспільної відповідальності перед світом в часи глобальної кризи (екологічної,політичної, економічної, соціальної та інших). Серед завдань, які ми ставимоперед собою, не лише на аналіз поточної ситуації, а й критичний погляд на їїнаслідки, а також на найближче й більш віддалене майбутнє. Словацьким митцям,які подорожують на резиденції, KAIR спільно з партнерами також покриваєтранспортні витрати. До послуг учасників резиденції – дві зручні для художниківокремі студії розміром приблизно 20 кв. м., сполучені з «Šopa Gallery», депроходять події в рамках резиденції.

 

FB: https://www.facebook.com/KosiceArtistInResidence

 

IG: https://www.instagram.com/kair.residency/

 

Центр візуальної культури, Україна

 

ЦВК забезпечить 4 слоти у 3 мистецькихрезиденціях України, а саме:

 

Асортиментна Кімната (Івано-Франківськ,Україна)

 

Вибачте номерів немає (Ужгород, Україна)

 

ХAЩI (Київ, Україна)

 

Умови:

 

  Фінансування     резиденції (15000грн/міс.

 

  Проживання

   

 Студія,     приміщення     для роботи

 

1. «Вибачте номерів немає» (Ужгород, Україна)

 

«Вибачте номерів немає» – міжнароднарезиденція сучасного мистецтва, яка створює умови для мистецької практики вмистецькому й культурному середовищі Ужгорода й Закарпаття. Учасники резиденціїстворюють контекстуальний проєкт/виставку в місті Ужгороді чи в іншій локаціїрегіону, а також – на свій вибір – проводять зустріч, лекцію, воркшоп тощо. З 1квітня 2016 року резиденція функціонує в готелі «Інтурист-Закарпаття» вУжгороді.

 

Завдання резиденції як мистецької ініціативи –заохотити учасників до діалогу з місцем: культурною спадщиною регіону, йогобагатою та складною історією. Художники матимуть можливість інтегруватися вмісцеву арт-сцену. Слід зауважити, що Закарпаття – найзахідніший регіонУкраїни, простір, де живе чимало різних етносів і спільнот. Досвід перебуванняна такій багатонаціональної периферії стимулює митців до пошуку нових формсучасних мистецьких ініціатив і практик.

 

https://sorrynoroomsavailable.tumblr.com/

 

Локації:

 

  гірська     локація (простірХати-Майстерні)  

 

  міська     локація (галереяАсортиментна кімната)

 

 

Асортиментна кімната - проєктний простірпідтримувальних форматів та моделей для розвитку сучасного мистецтва вневеликому місті. Заснована у Івано-Франківську у 2018 році Асортиментнакімната працює над зміцненням локальної мистецької сцени, а від початкуповномасштабного вторгнення - над програмою евакуації мистецьких робіт тапрограмою резиденцій.

 

Асортиментна має кілька опцій долучення допрограми резиденції:

 

1) Дослідницька міська резиденція длякультурних журналісток_ів, арт-критикинь_ів, художниць_ів та куратор_ок. Цярезиденція передбачає дослідження культурного та мистецького процесуІвано-Франківська та має опцію публікації результатів у місцевому мистецькомумедіа post impreza. Є можливість роботи в офісі та майстерні в центрі міста. 2)Резиденція в Карпатських горах на базі простору Хати-Майстерні. Ця резиденціязапрошує до участі художни_ць різних медіа та куратор_ок, зацікавлених у роботіз сільською місцевістю.

 

3. ХAЩI (Київ, Україна)

 

Khashi [Хащі] – міждисциплінарний простір длядослідження музики, перформативних мистецтв і міських екосистем, який виник у2015 році. Це своєрідна лабораторія, динамічна мережа практик, якіекспериментують зі способами співіснування різноманітних спільнот. Ініціативафункціонує як точка перетину різних контрдомінантних соціальних форм: музичнихі мистецьких субкультурних рухів, квір-моди, ботанічних спільнот, активістськихгруп, представників сучасного мистецтва й будівельників.

 

Простір розташовано в центрі Києва назанедбаній вулиці, трансформованій у парк з літньою естрадою, кінотеатром підвідкритим небом і громадським простором, покликаним поглинати тиск великогоміста. Тут екосистеми розглядають не як (дис)гармонійну природну систему, арадше як екологію практик, мережу зв’язків між людськими ініціативами йнавколишнім середовищем, взаємодію між листям і комахами, свіжим повітрям ілюдьми. Тут ботаніки опікуються місцевою флорою, а вібрації від нойз-концертівзмішуються з популяціями довгоносиків, геологічними процесами та діяльністюкультурної спільноти. Проєкт має на меті винайдення альтернативних, меншрепресивних форм співіснування.

 

У контексті резиденції перевага надаватиметьсяекспериментальній музиці, перформативному мистецтву й міждисциплінарнимпроєктам.

 

https://www.instagram.com/xawwi34/